5 راهکاری که نیاز دارید سرکار شاد باشید

پیدا کردن یک شغل خوب که شما رو خوشحال کند فواید بسیار زیادی دارد.علاوه بر این ، خوشحال بودن در محل کار برای موفقیت شما بسیار مهم است.یک مطالعه اخیر توسط کارمندان شرکت رابرت هالف ، که میزان خوشبختی بیش از 12000 متخصص شاغل را ارزیابی کرده است ، نشان می دهد که کارگران خوشحال تر نیز عملکرد بهتری دارند ، روابط نزدیک تری با همکاران دارند و به کار خود افتخار می کنند. . هالی کرافورد ، مربی حرفه ای آتلانتا می گوید: “وقتی مردم از کار خود بیشتر هیجان زده می شوند ، وقت و انرژی بیشتری را برای کار خود سرمایه گذاری می کنند.”

شماره 1:احساس موفقیت کنید

براساس نظرسنجی ها،حس موفقیت قوی ترین محرک خوشبختی کارمندان زیر 35 سال است.

کرافورد می گوید: “کارمندان می خواهند احساس کنند که تأثیری در شرکت دارند ، به این معنی که آنها باید نتایج کار خود را ببینند.”

اگر می خواهید این حس موفقیت را داشته باشید ، معیارهایی را برای خود تعیین کنید و روی پیشرفت در اهداف کوچک متمرکز شوید.

به عنوان مثال ، اگر در حال کار روی یک پروژه شش ماهه هستید ، هر یک تا دو هفته چک لیست های پیشرفت را تنظیم کنید. با دیدن اینکه به اهداف خود رسیده اید ، به کار خود اطمینان بیشتری خواهید داد. “

شماره 2:احساس کنید که مثبت واقع شدین

نظرسنجی نشان می دهد که احساس قدردانی دومین محرک شادی برای کارگران است. کرافورد می گوید: “مردم می خواهند احساس کنند که کارهای بزرگی انجام می دهند.” البته ، قدردادنی کردن می تواند به اشکال مختلفی حاصل شود – از یک ایمیل تشکرآمیز ساده گرفته تا تبلیغات یا افزایش  حقوق.

شماره 3:همکاران خود را دوست داشته باشید

در این نظرسنجی مشخص شده است که کارمندانی که با همکاران خود روابط خوبی دارند 2/5 برابر بیشتر از کسانی که با همکاران خود ارتباطی ندارند ،از شغل خود راضی هستند. در همین حال ، نظرسنجی گالوپ نشان داد که دوستی هنگام کار ، 50 % رضایت کارمندان را افزایش می دهد.

یکی از ساده ترین راه های ارتباط با مردم ، یافتن منافع مشترک است. بنابراین ، هنگامی که به منافع همکار خود علاقه پیدا کردید ، ممکن است متوجه شوید که برخی از موارد ممکن است بین شما مشترک باشد. علاقه واقعی به آنچه دوست دارند ابراز کنید و ممکن است متوجه شوید که پیوندی شکل می گیرد.به عبارت دیگری همکاری نباشید که تمام فکر خودتان را مشغول به کار کرده باشید.

شماره 4:شماره احتیاج دارین که در برخی از کارها مستقل عمل نمایید.

در نظرسنجی شادی همچنین مشخص شد که احساس توانمندسازی  یعنی کارمندان می توانند به تنهایی تصمیماتی بگیرند  باعث افزایش شادی کار می شود.

کارتر می گوید: “شما باید احساس کنید که کشتی خود را هدایت می کنید.”

متأسفانه ، کمتر کسی این احساس را نسبت به احساسات خود احساس می کند: 23٪ از افراد مورد بررسی توسط رابرت هالف گفتند که کنترل کمی روی کار خود دارند یا هیچ استقلال کاری ندارند.

اگر استقلال همان چیزی است که شما می خواهید ، آن را برای کارفرمایان آینده خود روشن کنید.

شماره 5:شما باید بخشی از چیزی باشید که باعث افتخار شما شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *