نکاتی که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید

 

از آفتاب دوری کنید

زمانیکه تصمیم گرفته اید لیزر موهای زائد انجام دهید به هیچ عنوان نمیتوانید پوستتان را برنزه کنید در صورتي كه فرد در اثر تماس با نور خورشيد يا به صورت مصنوعي پوست برنزه شده باشد قبل از اقدام ليزر درماني مو بايد آثار برنزه شدن كاملاً رفع گردد چون سبب بروز تاول و سوخته شدن رنگ پوست می شود لازم است 4 هفته قبل از درمان با ليزر مو از قرار گرفتن زير نور خورشيد پرهيز كرد.

در طول عادت ماهانه لیزر انجام ندهید

از تیغ یا ژیلت استفاده کنید

برای برداشتن موهای زائد در طول دوره درمان، بهترین روش استفاده از تیغ است پس استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون، موچین و بند را در این زمان کنار بگذارید.
نکته قابل توجه بعدی این که قبل از شروع درمان با لیزر و همچنین در طول پروسه درمان و وقفه های بین دو جلسه لیزر به هیچ عنوان از اپیلاسیون، وکس، الکترولایز و روش‌های مشابه دیگر که می تواند موجب گردد مو از ریشه بیرون بیاید استفاده نکنید. استفاده از تیغ و شیو کردن در این پروسه هیچ مشکلی ندارد. در پروسه درمان اجازه دهید ریزش موهای بدنتان به صورت طبیعی اتفاق بیافتد و از دستکاری آن با روش ها و ترفند های مختلف پرهیز کنید.

 از لوازم آرایشی و حمام داغ پرهیز کنید.

۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از درمان لیزر از اسپری، عطر و لوازم آرایشی استفاده نکنید همچنین تا یک هفته بعد از درمان ازگرفتن دوش با آب داغ پرهیز کنید.

لیست تمام دارو های با نسخه و بدون نسخه تان را که مصرف می کنید،به پزشک خود ارائه دهید. هر گونه مکمل های ویتامین یا مواد معدنی را که مصرف می می کنید در لیست تان قید کنید.

استفاده از کرم‌های ضدآفتاب در روز های آفتابی از پوست شما محافظت می کند.

پیش از انجام لیزر قسمت مورد نظر باید تمیز شود و هیچ ماده آرایشی اعم از مرطوب کننده، بی حس کننده و خوش بو کننده روی آن نباشد. بهترین زمان تراشیدن موها 2 یا 3 روز قبل از انجام لیزر می باشد.

شما باید در درمان لیزر صبور و باحوصله باشید. بعد از چند جلسه اول ممکن است تفاوت زیادی را مشاهده نکنید، اما بعد از گذشت سه ماه و حتی بیشتر، ریزش موهای زائد شروع میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *